Projekt zintegrowany LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA, SP Klucze, 2022

EKOMODA: Projekt zintegrowany LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA

Jak dbać o środowisko i jak właściwie segregować odpady? Gdzie wyrzucić butelkę po mleku? Co zrobić z opakowaniem po jogurcie?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać na dzisiejszym spotkaniu o tematyce ekologicznej. Stowarzyszenie Teatralno-Literackie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Olkuszu realizuje kampanię edukacyjno-promocyjną w ramach „Projektu zintegrowanego LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA”.

We współpracy z naszą szkołą odbyło się wydarzenie dotyczące segregacji śmieci, w którym wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Urzędu Gminy Klucze, Stowarzyszenia Teatralnego Literackiego, a także uczestnicy placówki „Złota jesień” i uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej w Kluczach. Spotkanie rozpoczęło się od etiudy Teatru Cieni, a następnie odbył się niekonwencjonalny pokaz mody. Uczniowie prezentowali stroje codzienne, wizytowe, bajkowe z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Anna Konieczniak