Taneczne sukcesy uczennic naszej szkoły, SP Klucze kwiecień 2023

Taneczne sukcesy naszych uczennic

Taneczne sukcesy naszych uczennic

01.04.2023 r. uczennice naszej szkoły Maja Głowacka z klasy 4c, Liwia Jagła z klasy 3b oraz Laura Adamik z kl.8 c trenujące w szkole Tańca Wena Olkusz/Kraków brały udział w Krajowych Mistrzostwach Internacional Dance Organization Hip – Hop Street Dance Polskiego Związku Tańca w Janowie Podlaskim.

Maja i Liwia wraz ze swoją formacją Wena Snax zdobyły tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej do lat 12 – tu, natomiast Laura, która trenuje już 8 rok w szkole tańca Wena wraz z formacją Junior Wena Squad zdobyła tytuł Mistrza Polski w kat. wiek. 13 – 16 lat.

Dzięki tym osiągnięciom, nasze uczennice wywalczyły prawo startu i reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w czerwcu tego roku w Madecedoni. Sukces w Janowie Podlaskim to także bezpośredni awans na Mistrzostwach Świata, które tym razem organizowane będą w Polsce w październiku br.

Warto przypomnieć, że Maja Głowacka w 2022r zdobyła ze swoja grupą Snax tytuł Mistrzów Polski oraz tytuł Mistrza Świata do lat 12 w zawodach odbywających się w austriackim Graz.

Dodatkowo Laura Adamik tuż po zakończeniu mistrzostw w niedzielę wzięła udział w programie World of Dance, który odbył w Krakowie. Tym razem rywalizując z międzynarodowymi szkołami tańca – grupa Junior Wena Squad zajęła wysokie 6 miejsce.

To ogromny sukces naszych wychowanków!