Zajęcia w ramach projektu Małopolska Tarcza Humanitarna, SP Klucze 2023

Zajęcia w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna”

W naszej szkole rozpoczęliśmy zajęcia w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.

W tym tygodniu na zajęciach sensorycznych „Siła 4 żywiołów” uczniowie za pomocą zmysłów poznawali otaczający świat, doświadczali siły żywiołów, wykonali tematyczne prace i odbyli sensoryczne spacery, w trakcie których odczuwali, jak działają zmysły na łonie natury ??

Z kolei na zajęciach z cyklu „Łączy nas przyroda” – pod hasłem „Co daje nam las?” uczniowie szukali organizmów żyjących w lesie niezależnie od pory roku. Skupiali się na mchach i porostach, obserwowali młode sosny, wsłuchiwali się w odgłosy natury… ?

Rozpoczęły się również zajęcia z przedsiębiorczości oraz zajęcia kulinarne.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty teatralne, w takcie których uczniowie rozpoczęli przygotowania do wystawienia niezwykłego spektaklu. Jakiego? O tym przekonamy się niebawem ☺️

Więcej informacji o projekcie:
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Anna Konieczniak