Sukcesy literackie w konkursie powiatowym, SP Klucze maj 2023

Sukcesy literackie w konkursie powiatowym

8 maja, podczas uroczystej gali w Domu Kultury „Hutnik” w Jaroszowcu, poznaliśmy zwycięzców Powiatowego Konkursu Literacko – Plastycznego „Równość – Wolność – Niepodległość” organizowanego pod Patronatem Starosty Olkuskiego i Wójta Gminy Klucze.

W gronie laureatów znalazły się aż dwie uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach:

Wiktoria Bieg z kl. 8a, która zajęła II miejsce,

i Karolina Walnik z kl. 7. zdobywczyni III miejsca.

Uczestnicy konkursowych zmagań, realizując temat, mieli do wyboru cztery kategorie: poezję, opowiadanie, reportaż i esej. Reprezentantki naszej szkoły zdecydowały się napisać opowiadania, w których utrwaliły bohaterskie postawy Polaków podczas powstania styczniowego. Wysoki poziom literacki prac, a także ich wartość merytoryczna zapewniły dziewczynom sukces.

Docenieni zostali także pozostali uczestnicy konkursu zaproszeni na tę uroczystość. Otrzymali oni z rąk organizatorów vouchery na wycieczkę/spacer tematyczny „SZLAK POWSTANIA STYCZNIOWEGO NA ZIEMI OLKUSKIEJ”.. Z naszej szkoły byli to: Aleksander Barakomski kl.7., Augustyn Brodziński kl. 7., Emilia Cholewa kl.8., Natalia Czapla kl.7. i Jan Gęgotek kl.7.

Iwona Boruń