I Gminna Językowa Gra Terenowa

Dnia 29 maja 2023 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach zorganizowała i przeprowadziła I Gminną Językową Grę Terenową  „Klucze Quest – mission possible”.

Gra została objęta Honorowym Patronatem Wójta Gminy Klucze.

Zadań było sporo i niektóre nie należały do łatwych, a drużyny miały na ich wykonanie tylko 150 minut.

Trzeba się było wykazać nie tylko umiejętnościami językowymi, ale również artystycznymi, sportowymi, czy matematycznymi. Ważne były też: umiejętność pracy w grupie, delegowanie zadań przez lidera i oczywiście zarządzanie czasem.

W Grze uczestniczyło 10 drużyn ze wszystkich szkól gminy Klucze wraz z opiekunami. Wszyscy  byli bardzo zaangażowani i emocje były ogromne.

Mając na uwadze hasło przewodnie czyli – Ważniejsza od celu jest droga, którą się do niego dąży – mamy nadzieję, że oprócz świetnej zabawy była to też lekcja dotycząca między innymi zasad fair play.

Komisja oceniła uczestników zgodnie z regulaminem i przedstawiła wyniki:

I miejsce – Globtroterzy  ze Szkoły Podstawowej w Bydlinie

II miejsce –  Bombury ze Szkoły Podstawowej w Kluczach

III miejsce – Eagles ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu

Wszyscy uczestnicy Gry otrzymali słodkie upominki.

Nagrody zostały ufundowane przez Urząd  Gminy w Kluczach. Na uroczystość wręczenia nagród przybyła  dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty pani Jarosława Kraszewska.

Dziękujemy:

Wójtowi Gminy Klucze panu Norbertowi Bieniowi za objęcie Gry Honorowym Patronatem i ufundowanie nagród.

Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach: pani Marcie Dziura i pani Annie Konieczniak  za pomoc i wsparcie.

Nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy pomogli w przeprowadzeniu Gry: pani Joannie Bokalskiej Rajbie, pani Marii Dyduch, panu Pawłowi Feledykowi, pani Elżbiecie Grzance, pani Annie Krawiec, pani Magdalenie Krzynówek, pani Kindze Sierce,  pani Martynie Smaruj.

Uczniom z klas 7a, 8a, 8b i 8c za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Gry.

Danuta Majcherkiewicz

Mariola Wrońska