Wizyta gości z Ukrainy, SP Klucze 2023

Wizyta gości z Ukrainy

Wizyta gości z Ukrainy

19 maja gościliśmy w naszej szkole delegację ze szkoły w Tarnopolu.
Wizyta rozpoczęła się od oficjalnego powitania w auli. Następnie na scenie wystąpił ukraiński zespół tańca i pieśni „Zbrucz” z Tarnopola. Wielką niespodzianką dla gości był pokaz akrobatyczny naszych uczennic, które wygrały II Charytatywny Konkurs Mam Talent, paczki z upominkami przygotowane przez każdą klasę oraz prezenty z Urzędu Gminy, które były wręczone przez Dyrektor GZO Jarosławę Kraszewską. Na koniec spotkania Pani Dyrektor szkoły Inna Iwaniuk podziękowała dyrekcji, nauczycielom, uczniom za wsparcie przekazywane ich szkole od początku konfliktu zbrojnego, wręczając wszystkim uczniom i pracownikom symboliczne, własnoręcznie wykonane bransoletki w kolorach flagi Ukrainy. W kolejnych dniach delegacja nauczycieli zwiedziła również zamek w Ogrodzieńcu, Rynek w Olkuszu i wzgórze Czubatka w Kluczach.
Przypomnijmy, 5 czerwca 2017 roku w obecności społeczności szkolnej zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach, reprezentowaną przez dyrektora szkoły panią Martę Dziura, a Tarnopolskim Zespołem Naukowo – Wychowawczym Szkołą nr 2 w Tarnopolu reprezentowanym przez dyrektora szkoły panią Inne Iwaniuk. Umowa obejmuje współpracę szkół w zakresie wymiany uczniów i nauczycieli oraz realizację przedsięwzięć kulturalno-oświatowych.
Dziękujemy…
wszystkim za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w organizację wizyty oraz pomocy partnerskiej szkole w Tarnopolu.
• Gminnemu Ośrodkowi Kultury za przygotowanie noclegów w Leśnym Zakątku w Jaroszowcu.
• Nauczycielom zaangażowanym w organizację i przebieg wizyty.
• Pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za przygotowanie upominków
• Grupie akrobatycznej – Emillii Cholewie, Natalii Barakomskiej, Nataszy Ładoń, Zosi Rachwał, Marysi Ziaja za wspaniały pokaz.
 
Anna Konieczniak