Warsztaty biologiczne w Szarowie w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna", SP Klucze 2023

Warsztaty biologiczne w Szarowie w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna”

Warsztaty biologiczne w Szarowie

w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna”

W piątek, 26 maja uczniowie klas 8c i 8a, oraz kilka osób z 8b uczestniczyło w warsztatach w Szarowie. Warsztaty związane były z tematyką bioróżnorodności, jej ochrony, a przede wszystkim z problemem nadmiernego koszenia. Uczniowie oprócz zajęć teoretycznych, zwiedzali laboratorium w Stacji Terenowej Instytutu Botaniki PAN, wykonywali tam doświadczenia. Część zajęć odbywała się w ogrodzie, gdzie rozwiązywali mini Quest, poznawali zalety mniej koszonego trawnika i „miejskiej kwietnej łąki”.
Każdy uczeń dostał też probówkę z nasionami na swój balkon lub do ogrodu.
Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.

Joanna Bokalska – Rajba
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.