Konkurs literacki ŚLADAMINBOHATERÓW LITERACKICH, SP Klucze 2023

XXII edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego „ŚLADAMI BOHATERÓW LITERACKICH”

XXII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej pt.:

„ŚLADAMI BOHATERÓW LITERACKICH”

22.05.2023r. w sali wystawowej Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XXII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Śladami bohaterów literackich”, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką Filię w Olkuszu oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kluczach. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, etap szkolny odbył się 17.03.2023r.  i wyłonił po dwie osoby z każdej szkoły do etapu powiatowego, który miał miejsce w SP nr 4 w Olkuszu 20.04.2023r. Uczniowie musieli wykazać się znajomością treści czterech książek:   A. Bradley „Zatrute ciasteczko”, Ch. Dickens „Opowieść wigilijna”, E. Nowak „Bransoletka” i J.R.R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem” i rozwiązać test składający się z kilkudziesięciu pytań.

W konkursie wzięło udział 48 uczniów z 28 szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

Nagrody książkowe ufundowała Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna i Gminny Zespół Oświaty w Kluczach.

Miło nam poinformować, że uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę znaleźli się wśród laureatów:

VII miejsce – Krzysztof Myszewski

VIII miejsce – Jan Gęgotek

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach

Renata Zawisz