I wieczorek poetycki

6 czerwca w naszej szkole został zorganizowany wieczorek poetycki „Strofy lokalnych poetów”, w trakcie którego swoją poezję zaprezentowali poeci z Klucz – Zuzanna Jurkiewicz i Sebastian Sierka. Ponadto uczennice z klasy 5, Olesia Stetsko i Nika Balan przeczytały kilka wybranych wierszy z tomiku Inny Iwaniuk – dyrektorki partnerskiej szkoły z Tarnopola. Był to mile spędzony wieczór z muzyką i poezją – polską i ukraińską, niezwykle kameralne i nastrojowe spotkanie prowadzone przez polonistę i pasjonata poezji – Marcina Tomsię.
Goście mogli wypić kawę, delektować się słodkościami i poddać się nastrojowi magicznej chwili. Bardzo interesujące były dyskusje i rozmowy z poetami po przeczytaniu wierszy. Widzowie chętnie uczestniczyli w dialogu, zadawali pytania i wyrażali swoje opinie.

Wieczorek został zorganizowany w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Tekst: Anna konieczniak

Galerię zdjęć można zobaczyć ⤵️