Spektakl teatralny na Dzień Dziecka

Zabawne, zaskakujące, a nawet filozoficzne – tak w kilku słowach można określić przedstawienie teatralne pod intrygującym tytułem „Sensacja w kurniku”, które 1 czerwca zostało dwukrotnie wystawione na deskach szkolnej auli. 
 
Spektakl wyreżyserowany został przez aktora i instruktora zajęć teatralnych Przemysława Kanię. Na scenie występowali młodzi artyści – nasi uczniowie, których gra aktorska wywarła na publiczności ogromne wrażenie. Doskonały humor, gry słowne, dialogi pełne dowcipu i mądrości, a co najważniejsza radość i zadowolenie naszych uczniów, z możliwości udziału w tak udanym przedsięwzięciu sprawiły, że spektakl był wyjątkowy. Tematyczne poszukiwanie sensu życia zostało tu przedstawione w formie atrakcyjnej, a nawet sensacyjnej. Wielkie brawa dla reżysera i aktorów 
 
Podziękowania kierujemy do:
Instruktora zajęć, aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu i prezesa Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego Przemysława Kani za niezwykle profesjonalne przygotowanie naszych uczniów i rozbudzenie w nich pasji do aktorstwa;
Marii Dyduch za wykonanie elementów scenografii;
Pracowników obsługi za pomoc przy oświetleniu sceny i organizacji spektaklu;
Gościom, nauczycielom, uczniom, rodzicom, absolwentom naszej szkoły i wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i bawili się razem z nami.
 
Warsztaty teatralne zostały zorganizowane w ramach projektu “Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.
 
Tekst: Anna Konieczniak
 
Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć ⤵️
(FOTO: Anna Kurczek)
 

Małopolska Tarcza Humanitarna