Odblaskowe spotkanie wielopokoleniowe, SP Klucze 2023

Odblaskowe spotkanie wielopokoleniowe

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” 17 października 2023r. uczniowie klasy II a udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej na spotkanie z przedszkolakami z grupy „Biedronki” i seniorkami Koła Gospodyń Wiejskich. Propagowanie haseł Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” wśród społeczności lokalnej jest ważnym elementem działań konkursu.

Uświadamianie nie tylko najmłodszych, ale również seniorów o konieczności noszenia odblasków jest najważniejszym celem tej akcji. Uczniowie wyposażeni w kamizelki i czapeczki odblaskowe przedstawili występ artystyczny w formie piosenek i wierszy o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Seniorki otrzymały opaski odblaskowe, aby podnieść ich bezpieczeństwo.

Następnie pani Roksana Opiłka przygotowała zabawę dla uczniów i przedszkolaków w formie podsumowania wiedzy o ruchu drogowym. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i prawidłowo odpowiadali na pytania. Podsumowaniem, było wręczenie wszystkim dzieciom naklejek odblaskowych. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, wszyscy z uśmiechami dziękowali organizatorom.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbiecie Szatan i pani Roksanie Opiłka za zaproszenie i przygotowanie tego spotkania.

Sylwia Pilarczyk