Warsztaty ekologiczne dotyczące odnawialnych źródeł energii, SP Klucze 2023

Warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 6 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne dotyczące odnawialnych źródeł energii. Wydarzenie było jednym z działań projektu „Klucze do dobrej energii” finansowanego ze środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. W warsztatach brali udział uczniowie klas szóstych i siódmych. Podczas zajęć uczniowie poznali zalety odnawialnych źródeł energii oraz zasady działania niektórych z nich, np. wiatraków, paneli fotowoltaicznych, wody. Poza tym prowadzący pokazywał ciekawe doświadczenia na modelach gdzie działanie OZE można było zobaczyć na żywo. Dodatkową atrakcję stanowiła możliwość wykonania pamiątkowej przypinki, dzięki czemu mamy nadzieję, że zdobyte informacje zostaną w głowie na dłużej.

Joanna Bokalska-Rajba