Dzień Pluszowego Misia, SP Klucze 2023

Dzień Pluszowego Misia

„…Kubusiu jak się pisze MIŁOŚĆ?

– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze,

MIŁOŚĆ się czuje…”

„Kubuś Puchatek”

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego czego jako ludzie bardzo pragniemy.

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Rozśmieszają, pocieszają, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu sercu.

25 listopada to dzień, kiedy wszystkie misie mają swój dzień i obchodzą swoje urodziny. My też świętowaliśmy z naszymi misiami.

Nawet odwiedził nas  prawdziwy Miś ?mogliśmy z nim porozmawiać i pobawić się. Byliśmy szczęśliwi, bo mogliśmy spędzić czas z pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie spotkania z Pluszową maskotką.

Uczniowie z klas I-III

Agnieszka Szarek