Etap gminny XXI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, SP Klucze 2024

Etap gminny XXI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

Jeśli ktoś mówi Ci:

to się nie uda”, to

pamiętaj, to są

jego granice, nie

Twoje!”

/autor nieznany/

Sukcesy naszych uczniów😊

Dzisiaj odbył się etap gminny XXI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej pt. „Rodzina w poezji dziecięcej”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Klucze, Starosta Powiatu Olkuskiego i Małopolski Kurator Oświaty.

Do etapu gminnego zgłosiło się 19 uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych w gminie Klucze, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Wiktor, Maja Zub i Solomiia Stetsko. Poziom był niezwykle wysoki zarówno pod względem artykulacyjnym, jak i doboru tekstów do indywidualnych predyspozycji recytatorów. Uczniowie zadziwiali doskonałym opanowaniem pamięciowym, czasami bardzo długich tekstów oraz ciekawą, dojrzałą interpretacją wierszy. Jury po długich obradach ogłosiło:

Mistrzem Recytacji Gminy Klucze zostaje Maja Zub kl.3

Wicemistrzem Recytacji Gminy Klucze Solomiia Stetsko kl.3

WYRÓŻNIENIE otrzymuje Konrad Wiktor kl.2

Maja i Solomiia będą reprezentowały naszą gminę na szczeblu powiatowym w/w konkursu, który odbędzie się 9 marca w Olkuszu.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Szarek