Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w koszykówce, SP Klucze 2024

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w koszykówce

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej

w koszykówce

Zawody odbyły się na hali sportowej w Kluczach ostatniego dnia nauki przed oczekiwanymi przez uczniów feriami zimowymi. Były to kolejne zawody związane z kalendarzem rozgrywek opracowanym przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

Do rywalizacji zgłosiły się drużyny chłopców ze szkół podstawowych w Chechle, Kwaśniowie i Kluczach. Turniej rozegrano w kategoriach klas IV – VI i VII – VIII.

Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Można było dostrzec dużą pracę włożoną przez nauczycieli w wyszkolenie młodzieży. Nie zabrakło więc zdrowej sportowej rywalizacji połączonej z wolą walki i chęcią zwycięstwa. Gra toczyła się o każdą piłkę i każdy zdobyty kosz. Jednak mistrz mógł być tylko jeden.

Ostatecznie w kategorii klas VII – VIII, po zaciętej rywalizacji, reprezentacje Kwaśniowa

(II miejsce) i Chechła (miejsce III) musiały uznać lepszą dyspozycję zawodników z Klucz, którzy odnieśli zasłużone zwyciestwo.

W kategorii klas IV – VI, kluczewianie również stanęli na najwyższym stopniu podium pokonując drużynę z Chechła.

W ten sposób w obu przypadkach chłopcy z Klucz wywalczyli awans do etapu powiatowego turnieju. Życzymy dalszych sukcesów.

Zawody, które przebiegały w przyjaznej sportowo atmosferze otworzyły panie dyrektorki SP Klucze – Marta Dziura i Anna Konieczniak.

Organizatorami rozgrywek byli nauczyciele: Grzegorz Kaliś, Paweł Krawczyk i Grzegorz Ładoń