Sukcesy w konkursach literackich, SP Klucze 2024

Sukcesy w konkursach literackich

Międzynarodowy Dzień Teatru 2024

20 marca 2024 r. w MOK w Olkuszu odbyła się X Jubileuszowa Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którą zorganizowało Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.

Uroczystość tradycyjnie poprowadził prezes STL prof. dr hab. Przemysław Kania.

Krótka prezentacja multimedialna przybliżyła dekadę działania STL a następnie wręczono Statuetki Teatralne za rok 2023. Kolejnym punktem było wręczenie nagród w konkursach literackich: konkursie na recenzję teatralną zorganizowanym przez STL oraz konkursie na zakończenie książki, w tym roku była to „Katarynka” Bolesława Prusa. Konkurs ten organizowany jest przez STL i olkuską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.

Miło nam donieść, że trzy uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w tych konkursach:

Karolina Walnik z kl. VIII zdobyła I miejsce w VIII Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną w kategorii szkoły podstawowe.

Julia Szarek z kl. VI b zdobyła II miejsce w III Powiatowym Konkursie Literackim „Moja wersja zakończenia książki”

Emilia Kurczek z kl. VI b otrzymała wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Literackim „Moja wersja zakończenia książki”

Gratulujemy serdecznie uczennicom i opiekunom – pani Iwonie Boruń i Annie Konieczniak.

Renata Zawisz