XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur matematyczny”

Pierwszy dzień wiosny z KANGUREM

Pierwszy dzień wiosny z KANGUREM

Jak co roku w trzeci czwartek marca, który w tym roku przypada w pierwszy dzień wiosny tj. 21.03. o godzinie 9.00, odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W naszej szkole wzięła udział, aż 92 uczniów z klas II-VIII.

Uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi przez 75 minut, podobnie jak uczniowie ze wszystkich krajów biorących udział w konkursie. Niełatwe zadania konkursowe wymagały logicznego myślenia i nieszablonowych sposobów ich rozwiązania.

Dlatego wszystkim, którzy wzięli udział, należą się wielkie brawa!

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały pani Anna Rybak – Koordynator Konkursu Matematycznego Kangur w naszej szkole oraz pani Anna Góźdź.

Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki 

Anna Rybak