Sukcesy naszych uczniów, SP Klucze 2024

Sukcesy naszych uczniów

11.04.2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego „Turnieju Wiedzy Pożarniczej- Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół powiatu olkuskiego wyłonieni w etapach miejskich i gminnych. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Adamuszek Adrian i Rogalski Jan klasa 3 oraz Mól Olaf klasa 6. Uczniowie pisali test, który wymagał od nich obszernej wiedzy z zakresu:

• przepisów przeciwpożarowych
  • praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym
  • wiedzy na temat techniki pożarniczej
  • organizacji ochrony przeciwpożarowej
  • szeroko rozumianego ratownictwa
  • bezpieczeństwa powszechnego
  • historii i tradycji ruchu strażackiego

Chłopcy po I etapie, gdzie zmagali się z pytaniami testowymi, zakwalifikowali się do finałów etapu powiatowego, na którym każdy z zawodników musiał udzielić odpowiedzi na 5 pytań otwartych. Z radością ogłaszamy:

Jan Rogalski zajął

w eliminacjach powiatowych

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

grupa wiekowa I: szkoła podstawowa klasy I- IV

Serdecznie gratulujemy Jasiowi, Adrianowi i Olafowi.

Chłopcom nie udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego, jednak udział w konkursie na szczeblu powiatowym gdzie ,żeby się dostać trzeba było przyswoić ogrom materiału- to było nie lada przedsięwzięcie.

Agnieszka Szarek