Żywa lekcja przyrody, SP Klucze 2024

Żywa lekcja przyrody

„…widać pączki już na drzewach

i skowronek w polu śpiewa.

W sadzie kwitną kolorowe

wielkie drzewa owocowe…”

Żywa lekcja przyrody

 

Dzięki miłości do przyrody kształtuje się dziecięca wrażliwość. Uczniowie naszej szkoły z niezwykłym zapałem uczą się i promują życie w zgodzie z naturą. W dniu 10 kwietnia 2024 r. posadzili drzewka owocowe wraz z przedstawicielami gminy i powiatu.

Zielony teren przy szkole będzie służył naszym uczniom do nauki przyrody. Będą oni pielęgnować posadzone drzewa oraz obserwować ich wzrost. Nasz szkolny sad został wzbogacony o śliwy, wiśnie, czereśnie i grusze. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości posmakujemy ich pysznych owoców.

Szkolna akcja sadzenia drzew owocowych została zrealizowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Olkuszu w ramach Projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19IPC/PL/00005, realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.

W wydarzeniu wraz z uczniami klasy 3a i 7a, dyrekcją, nauczycielami i pracownikami obsługi, uczestniczyli:

Pan Norbert Bień – Wójt Gminy Klucze

Pan Jan Książek – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu

Pan Łukasz Zarzycki – Doradca ds. klimatu i środowiska, pracownik Starostwa Powiatowego w Olkuszu

Pan Kamil Wołek – Radny Rady Powiatu w Olkuszu

Pan Norbert Bień – Wójt Gminy Klucz

Agnieszka Szarek

Żywa lekcja przyrody, SP Klucze 2024