Wizyta Gości z Zaolzia

Wizyta Gości z Zaolzia

W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów oraz opiekunów ze szkół z Zaolzia, Cierlicko oraz Olbrachcice. Wizyta odbywała się w ramach Projektu edukacyjno-integracyjnego „Wspólna Ławka” i miała miejsce w dniach 20 – 24 maja 2024, a opiekę nad gośćmi sprawowała klasa 5b z wychowawcą.

Integracja zaczęła się prezentacją czeskich szkół oraz spacerem po naszej szkole, która bardzo się spodobała gościom. Następnie została zorganizowana gra terenowa, dzięki której zostały przełamane pierwsze lody. 

W trakcie tych pięciu dni dużo się wydarzyło. Przede wszystkim 14 uczniów i uczennic z klas 4 i 5 brali udział w lekcjach wraz z klasą 5b. Wychowanie fizyczne w hali sportowej, praca z mikroskopem na biologii, malowanie wspólnych obrazów na zajęciach artystycznych oraz projektowanie logo projektu na informatyce. Ponadto była matematyka, historia, muzyka no i najważniejszy przedmiot, czyli język polski, dla którego właśnie powstał ten projekt. 

Odbyły się wycieczka do Olkusza, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić podziemia miasta oraz zaprojektować własną kartkę. W Ogrodzieńcu zwiedzanie było urozmajcone Żywą Lekcją Historii, którą wszyscy byli zachwyceni. Na pustyni zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska, no i nie obyło się bez bosych spacerów po piachu. Wizyta w Centrum Doświadczania Świata zaskoczyła naszych gości, a w Gminie Klucze zostali bardzo ciepło przyjęci przez Włodarzy Gminy. Ciekawy punktem była dyskoteka oraz teatr profilaktyczny, w którym zarówno uczniowie oraz opiekunowie chętnie wzięli udział.

Po tak intensywnym czasie pożegnaliśmy się wręczeniem certyfikatów, wspólnym zdjęciem oraz łezką w oku z nadzieją na ponowne spotkanie. Gościem specjalnym był Pan Profesor Marek Pieniążek – dziękujemy za przybycie. 

Uczniowie klasy 5b bardzo dziękują Pani Barbarie Kubiczek, koordynator projektu za możliwość przeżycia takiej przygody, a koordynator projektu dodatkowo wszystkim zaangażowanym nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc podczas wizyty Gości z Zaolzia. 

Mariola Wrońska