Rusza akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek”

ROZPOCZYNAMY AKCJĘ „OPATRUNEK NA RATUNEK”

Misjonarze nieustannie piszą do Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” prośby o bandaże, strzykawki, igły, plastry i rękawiczki jednorazowe dla swoich podopiecznych. Aby móc odpowiedzieć na ich prośby rozpoczynamy Akcję „Opatrunek na Ratunek”.

Dzięki środkom pochodzącym z tej Akcji znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. O zadrapania i rany w afrykańskich warunkach jest niezwykle łatwo. W Afryce nikogo nie dziwi widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole roślinność wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Aby pomóc w takich sytuacjach potrzebne są środki opatrunkowe. Liczy się każdy bandaż!

Zbieramy wszelkiego rodzaju gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły (uwaga: nie zbieramy wody utlenionej)
 W/w środki opatrunkowe prosimy przynosić do sali nr 122

Wolontariusze