III  OGÓLNOPOLSKI  KONKURS Z KALIGRAFIĄ NA CO DZIEŃ

III  OGÓLNOPOLSKI  KONKURS

Z KALIGRAFIĄ NA CO DZIEŃ

Dnia 29.03.2019 r. w naszej szkole odbył się III Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny „Z kaligrafią na co dzień”. Konkurs rozpoczęła pani wicedyrektor Violetta Auguścik, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Uczniowie mieli możliwość pięknego przepisania tekstu literackiego, dbając o estetykę i staranność pisma. Ważne było również zachowanie proporcji liter oraz właściwe ich połączenie, a także organizacja przestrzenna tekstu. Chętnie też widziane były wszelkiego rodzaju ornamenty i zdobienia, które czynią pismo niepowtarzalnym.

Bardzo się cieszymy, że w konkursie tym wzięło udział 60 uczniów naszej szkoły. Byli to uczniowie klas: pierwszych, drugich, trzeciej, czwartych oraz piątych.  Teraz z niecierpliwością będziemy czekać do 20 maja, kiedy to zostaną ogłoszone wyniki.