Uczniowie czytali dzieciom ze świetlicy terapeutycznej „Tęcza” i przedszkolakom!

10 XI 2016 r. uczniowie z klasy VI b i IV b przeprowadzili zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu „ PoczytajMy”. Dla młodszych uczniów wybrali baśń gwatemalską pt. „ Władca Wzgórza”.

Czytanie było urozmaicone dramowymi  ćwiczeniami i multimedialną prezentacją dotyczącą tak odległego od nas państwa jak Gwatemala. Oprócz tego nasi milusińscy ochoczo pokolorowali malowanki , przedstawiające chustę oraz tradycyjny strój gwatemalski. Kolorytu zajęciom dodały też przygotowane przez wolontariuszy rekwizyty i stroje, w których wystąpili , wcielając się w role narratorów i bohaterów baśni.

Wszyscy spisali się na medal, więc kolejne zajęcia już wkrótce…

A w poniedziałek… czytamy dzieciom z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach.

Nasze poczynania można śledzić w Internecie, na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej. Oto link:

Magdalena Jurczyk – opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza „Niezapominajka”

poczytajmy