Automatyczny defibrylator w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kluczach

9 listopada 2016 w auli szkolnej odbyło się szkolenie dla pracowników i nauczycieli z naszej i pozostałych szkół gminnych, dotyczące czynności ratowniczych – przeprowadzania reanimacji i użycia defibrylatora.

Uwaga! Automatyczny defibrylator AED jest dostępny w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kluczach w godzinach pracy szkoły tj. 7.00-20.00 od poniedziałku do piątku. – taki komunikat pojawił się na stronie Gminy Klucze.

Na drzwiach portierni w budynku szkolnym znajduję się poniższy znak, który jest ważną wskazówką dla wszystkich potrzebujących defibrylatora.defibrylator5

Szkolenie zostało przeprowadzone przez ratowników medycznych. Ratownicy Marek Mordarski, Przemysław Michalski oraz Stanisław Góźdź objaśnili zasady obsługi defibrylatora. Przypomnieli również w jakich okolicznościach udzielamy pierwszej pomocy.