Welcome Kenya and Latvia – niezwykła wizyta wolontariuszek

Welcome Kenya and Latvia – niezwykła wizyta wolontariuszek

 

kenya łotwa

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły byli gospodarzami niezwykłego spotkania.

Dzięki współpracy w Fundacją Euroweek przez cztery dni gościliśmy dwie wolontariuszki: Sheeraw z Kenii oraz Evije z Łotwy.

Na lekcjach języka angielskiego oraz spotkaniach popołudniowych lektorki opowiadały o swoich krajach, kulturze oraz życiu codziennym. Prezentacje o Kenii i Łotwie przeplatane były wspólnymi zabawami, śpiewem i tańcami.

Te niezwykłe spotkanie pozostanie w naszej pamięci, jest dla nas zaproszeniem do poznawania obcych kultur, tych odległych oraz bliskich. Kontakt z tak niezwykłymi gośćmi uświadamia nam, że znajomość języka angielskiego pomaga nam przekraczać granice i stawać się obywatelami świata.

Serdeczne podziękowania dla Pana Mirosława Macka – dyrektora GOK za użyczenie noclegu wolontariuszkom w ośrodku Leśny Zakątek w Jaroszowcu, Państwu Ryszardzie i Stanisławowi Rolka z firmy PHU ROMIS za ufundowanie słodkich upominków oraz Gminie Klucze za przekazanie gadżetów reklamowych.

Aneta Miszczyńska

 

Wolontariuszki w naszej szkole

Naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki z Kenii i Łotwy – Sheeraw oraz Evija. Niektórzy uczniowie dobrze je znają, ponieważ towarzyszyły nam podczas wspaniałej podróży z językiem angielskim na obozie językowym Euroweek. Na spotkaniach z uczniami zaprezentowały nam swoje kraje, ale także nauczyły wiele nowych zabaw. Na lekcjach oraz zajęciach popołudniowych uczyliśmy się języka angielskiego, świetnie się bawiliśmy, graliśmy w gry, tańczyliśmy do rytmów znanych przebojów jak i afrykańskich rytmów. Wszyscy dobrze spędziliśmy czas, było nam bardzo żal, że Shee i Evija nie mogą z nami zostać dłużej…. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się z nimi znowu spotkać.

Kamila Szwajcowska, kl. VIa

 

Niezwykła wizyta..

Pewnego dnia do naszej szkoły

Przyjechały dwie panie.

W progu czekały dziewczęta,

Przygotowały piękne powitanie.

Wolontariuszki mogły zobaczyć,

Że szkoła o nich pamięta.

Tuż nad wejściem

Umieściliśmy napis:

Welcome to our school Shee and Evija”

Musicie przytaknąć, że

To bardzo oryginalny zapis.

Przez dwa dni zajęcia się odbywały,

Wszystkim dzieciom się podobały!

Można było dowiedzieć się

O krajach, w których

Wolontariuszki mieszkają.

O ich tradycjach i

Pogodzie, jaką mają…

Wspaniała wizyta naszych drogich

Wolontariuszek,

Sprawiła, że w niektórych

Ogródkach zakwitł kwiatuszek.

Dlatego serdecznie Wam dziękujemy.

Za rok na EuroWeek na

Pewno pojedziemy!!!

 

Helena Myszewska, kl Vb

 

[Not a valid template]

Więcej zdjęć w Galerii Wydarzeń