SAMORZĄD UCZNIOWSKI WSPIERA AKCJĘ SZLACHETNA PACZKA

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI WSPIERA AKCJĘ SZLACHETNA PACZKA

 

Samorząd Uczniowski wraz z pedagogiem szkolnym po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Dary dla rodziny z okolic Zawiercia będziemy zbierać do 8 grudnia.

Jeśli ktoś z Państwa może podarować potrzebne rzeczy, proszę o przekazanie ich  organizatorkom: Anecie Miszczyńskiej, Ewelinie Maryszewskiej-Polan, lub do pedagoga szkolnego – Wioletcie Deptalskiej. Liczymy na Państwa dobroczynność i dziękujemy za wsparcie. Przesyłamy profil i potrzeby rodziny, której chcemy pomóc.

Opis rodziny (imiona zostały zmienione) przesłany przez organizatorów Szlachetnej Paczki:

Pani Anna (l.56) i pan Jan (l.58) wychowują swoje wnuki: Piotr (8 lat) i Natalia (13 lat).Jeszcze parę miesięcy temu państwo Anna i Jan prowadzili w miarę spokojne, zgodne życie. Nagle w lipcu tego roku spotkało ich wielkie nieszczęście, zmarła ich córka – mama wnuków. Dziadkowie, pomimo poważnych problemów ze zdrowiem, zaopiekowali się swoimi wnukami, stali się dla nich tzw. rodziną zastępczą. Kobieta jest pod stałą kontrolą onkologa, a jej mąż ma jaskrę i niewiele widzi na jedno oko, pomimo zabiegów jakie przeszedł. Pani Anna wraz z mężem starają się oszczędzać i zabezpieczyć dzieci na przyszłość. Przychody, którymi dysponują to 2270 zł miesięcznie, co daje 567 zł na osobę. Nieszczęście jakiego wszyscy doświadczyli ciągle ich przytłacza, ale nie poddają się. Starsi państwo myślą o wnukach, starają się sprostać nie tylko ich potrzebom materialnym, ale i jak najlepiej zastąpić im matkę. Największym marzeniem dziadków jest jak najlepiej wychować dzieci i pomóc im w przyszłości się usamodzielnić. Mają nadzieję, że pozwoli im na to zdrowie, gdyż oboje zmagają się z chorobami. Wszyscy bardzo lubią spędzać czas razem w domu, wspólne rozmowy, wspominanie lepszych czasów – to te chwile kiedy czują się ze sobą najbliżej. Piotr to zapalony piłkarz, a Natalia bardzo dobrze gra w badmintona – to jej pasja.  

Potrzeby rodziny

Każda pomoc nie tylko odciąży budżet rodziny, ale pozwoli uwierzyć zarówno dziadkom jak i dzieciom w dobro i życzliwość ludzi, której tak bardzo obecnie potrzebują.

– Żywność trwała: min. herbata, cukier, kawa, olej tzw. zdrowa żywność

– Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, szampon, środki czystości

– Odzież: Piotr: dresy, jeansy  rozmiar: 140, trapery zimowe 36, obuwie sportowe 36.  Natalia: bluzki rozmiar S, buty sportowe 38

– Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

– Inne potrzeby

Komputer, byłby wspaniałym prezentem dla dzieci, przydałby im się do nauki informatyki, którą mają w szkole.

– Specjalne upominki

Piotr marzy o porządnej piłce do nogi. Natalia gra w badmintona, jej marzeniem są porządne rakietki do badmintona. Pani Anna ucieszyłaby się z kremu przeciwzmarszczkowego, a pan Jan pomyślał o atlasie grzybów.

 

Prosimy o przekazywanie nowej lub niezniszczonej odzieży oraz nowego obuwia. Można przekazać używany (ale sprawny) komputer lub laptop.

 

Dziękujemy bardzo

 

szlachetna paczka - logo