GMINNY ETAP KONKURSU „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU OLKUSKIEGO”

 

GMINNY ETAP  KONKURSU

„MAŁY  MISTRZ  ORTOGRAFII  POWIATU  OLKUSKIEGO”

2017/2018.

20 marca 2018 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbył się gminny etap XVIII edycji konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego” dla uczniów klas II i III. Zakwalifikowało się do niego 18 uczniów z 6 szkół podstawowych (SP Bydlin, SP Chechło, SP Jaroszowiec, SP Kwaśniów Dolny, SP Rodaki  i SP Klucze).

 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy już zdobyli tytuły:

  • „Mały Mistrz Ortografii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach” – Antoni Korusiewicz z kl. 3 C
  • „Mali Wicemistrzowie Ortografii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach” – Julia Stambrowska z kl. 3 B
  • oraz Aleksander Barakomski z kl. 2.

 

 Uczestnicy konkursu zmagali się z pisaniem ze słuchu oraz testem. Wszyscy otrzymali dyplomy za udział w etapie gminnym.

 Komisja Gminna w składzie: Anna Ziaja, Justyna Barczyk, Beata Kruszenko i Dorota Kardynał wyłoniła pięciu kandydatów z największą ilością zdobytych punktów. Należy jednak pamiętać, że do kolejnego etapu konkursu przejdzie tylko trzech uczniów. Weryfikacji i kwalifikacji kandydatów dokona Komisja Powiatowa w SP Bolesław, która zawiadomi zainteresowane szkoły o udziale ich uczniów w III etapie konkursu.

Już wkrótce, my również poinformujemy, kto został mistrzem, a kto wicemistrzami ortografii Gminy Klucze.