Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach

Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach

 

W dniu 19 października 10 uczniów naszej szkoły (z klas IIIa, IIIb, IIIc  oraz VIIIa) wraz z opiekunem p. Anną Krawiec w ramach projektu „Klucze do sukcesu – rozwój kompetencji kluczowych uczniów szkół Gminy Klucze” spędziło miło i efektywnie czas w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach.

Pierwsza część pobytu to zwiedzanie centrum naukowego.  Uczniowie mogli wówczas m.in. zmierzyć swój wyskok, przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach czy wreszcie sprawdzić swój refleks i umiejętność myślenia logicznego.

W drugiej części uczestniczyli w warsztatach naukowych pt.: „Gdy widzę słodycze to kwiczę- dobre bo słodkie” Dowiedzieli się nie tylko, dlaczego słodycze smakują ludziom tak bardzo, ale wykonując odpowiednie doświadczenia, w jakich produktach spożywczych jest spotykany cukier. Poznali jaką główną rolę odgrywa on w organizmach żywych oraz jakie konsekwencje mogą wystąpić, gdy spożywamy go w nadmiarze. Największą atrakcją warsztatów było własnoręczne wykonanie (a później skonsumowanie;) malinowych, wegańskich  żelków, z użyciem żelatyny roślinnej – substancji o nazwie agar.
Szczere uśmiechy na twarzach uczniów i opiekunki, na wszystkich zdjęciach świadczą o tym że wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych.