Hokus-pokus – Andrzejki w klasach I- III

Hokus-pokus

„Hokus, pokus czary, mary

Niech się spełnią andrzejkowe czary”

Jak co roku ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna noc- noc andrzejkowa.

W szkole nadszedł czas czarów, magii oraz wróżb.

Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd wzięły się andrzejki, kim był Św. Andrzej, skąd pochodził, czym andrzejki różnią się od katarzynek. Dowiedziały się też co czeka je w przyszłości.

Nie zabrakło przekuwania szpilką serca, aby móc się dowiedzieć, jak będzie miała na imię przyszła sympatia czy też czytanie z kart, ustawianie butów, a nawet zabawa taneczna.

Uczniowie klasy pierwszej na spotkanie andrzejkowe udali się do Biblioteki Publicznej w Kluczach, gdzie Panie z biblioteki przygotowały niesamowite, pełne magii spotkanie andrzejkowe.

Wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji. Andrzejki były pełne radości i niespodzianek.

Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni?

Pod koniec zajęć  każdy zastanawiał się- Tylko czy tak będzie naprawdę?

Może tak, a może nie – najważniejsze by dobrze bawić się?