Nasza pierwsza klasowa wycieczka – 1a

Nasza pierwsza klasowa wycieczka😊

Dnia 1 grudnia 2021 roku wybraliśmy się na pierwszą klasową wycieczkę.

A to nasze- pierwszaków😊 wrażenia z wycieczki.

 

W końcu nadszedł dzień naszej pierwszej, wspólnej klasowej wycieczki. Byliśmy w Wielkiej Fabryce Elfów w Katowicach. Już na początek dużą frajdę zrobiła na mnie szybka przejażdżka autokarem. Na miejscu poznaliśmy kilku fantastycznych elfów. Z elfem o imieniu Stokrotka bawiliśmy się w różne ciekawe zabawy ruchowe oraz w poszukiwanie zaginionych nutek. Stokrotka zachwyciła mnie swoją osobowością, była naprawdę wyjątkowa i urocza. Już za nią tęsknię😊Następnie graliśmy na bębnach i jeździliśmy na rowerkach w kształcie nutek słuchając wesołych melodii. Ale było zabawnie! Pisaliśmy również list do Św. Mikołaja-to mój trzeci w tym roku😊 I nadszedł ten wyczekiwany moment- spotkanie ze ŚW. Mikołajem. Był dosyć młody jak na starego Mikołaja przystało😊 Ale to chyba czary. Po krótkich rozmowach ze Ś. Mikołajem każdy z nas otrzymał podarunek. Na sam koniec wykonaliśmy piękne kolorowe bombki i zrobiliśmy małe zakupy w sklepiku z pamiątkami. Kupiłem sobie kolorowego lizaka w kształcie laski, zjadłem go w kilka sekund, ponieważ był tak pyszny. Po kilku godzinach wspaniałej zabawy wróciliśmy do naszej ukochanej szkoły😊

Adrianek Adamuszek

Wycieczka do Fabryki Elfów była wspaniałą zabawą, a spotkanie z Mikołajem bardzo interesujące😊. Bombka, którą wykonałam zawiśnie na choince w moim domu. Cała klasa świetnie się bawiła.

Zosia Pałka

 

Podczas wycieczki podobało mi się wystukiwanie dźwięków na bum bum rurkach. Razem z cała klasą udało nam się wystukać dźwięk refrenu piosenki „Jingle Bells”. Bardzo podobało mi się też kiedy Elf grał na fortepianie😊, a z niego wylatywały  bańki mydlane. Świetnie bawiłam się też na dmuchanym zamku oraz w basenie z kulkami. Najbardziej podobało mi się robienie bombek i wizyta w chatce Św. Mikołaja.

Jagoda Walasik

 

Najfajniejsze było rzucanie śnieżkami w ekran😊, na którym były prezenty. Podobało mi się także szukanie nutek dla Św. Mikołaja.

Marysia Januszek

 

Z wycieczki wróciłem mega zadowolony😊 Ta zabawa – szukanie nutek, czy szaleństwo w kulkach😊 Ucieszyłem się też z zakupionych pamiątek, a rodzice z pięknej bombki.

Krzyś Ziobro

 

W Krainie Elfów najbardziej podobało mi się odwiedziny Św. Mikołaja, który podarował nam płytkę oraz wręczył dyplomy. A zabawa w dmuchanym zamku-och😊 To było to😊 Trzeba powtórzyć.

Wiktor Łącki

 

Podskoki na dmuchańcach to było prawdziwe szaleństwo😊, ale najbardziej byłem zadowolony z tego, że kupiłem długopis w kształcie choinki. Pisząc nim w zeszycie będę wspominał tą superową wycieczkę😊😊

Staś Niedźwiedzki

 

Super był Dom Św. Mikołaja, zabawy edukacyjne i warsztaty robienia bombek😊

Jaś Rogalski

 

Na wycieczce było super!!!!! Fajny był spacer z elfem Stokrotką i szukanie nutek do zagubionej melodii, zabawa, zagadki , dzięki którym odnajdywaliśmy nutki. Robiliśmy zdjęcia przy foto ściance. Świetnie się bawiliśmy😊Najbardziej podobała mi się wizyta u Św. Mikołaja bo można było zadawać pytania. Super było tez na warsztatach bombek. Mogliśmy je sami zrobić i zabrać do domu😊 Cieszę się, bo bombka na pewno będzie zdobić moją choinkę

Marysia Stawiarska

 

Podobały mi się zajęcia z Elfem Stokrotką, wspólne robienie bombek choinkowych, poszukiwanie nutek i zabawy na dmuchańcach.

Amelka Piątek

 

Bardzo podobało mi się jak graliśmy na bębnach i jak szukaliśmy nutek.  Robiliśmy też piękne bombki. W nagrodę Św. Mikołaj dał nam prezenty. Fajnie jechało się też autokarem.

Maksiu Łącki

Najbardziej podobało mi się to, że mogłam własnoręcznie wykonać bombkę na choinkę. Zabawy i atrakcje były świetnie zorganizowane, zwłaszcza szukanie nutek oraz zabawy na materacach. Cieszę się z otrzymanego dyplomu Pomocnika Św. Mikołaja, na którym rozbawił mnie podpis Rudolfa😊Podobał mi się również sam moment, gdy wyruszyliśmy na wycieczkę oraz podróż autokarem.

Marysia Kmietowicz

 

Dla mnie cała wycieczka była fantastyczna😊😊😊 Już w autokarze fajnie było rozmawiać i przebywać z koleżankami i kolegami. Potem było jeszcze lepiej. Świetny teatrzyk, kiedy Elfy jechały do Paryża, pisanie listu do Świętego Mikołaja, zbijanie prezentów, klikanie w światełka. Ciekawa była również wizyta w pokoju muzycznym i granie na bębenku oraz skakanie na dmuchanym zamku i kulki. Najfajniejsze było jednak szukanie nutek, układanie klocków i budowanie z nich wieży, wyczekiwane spotkanie ze Św. Mikołajem i robienie bombki, która od razu zagościła w moim pokoju, tworząc już teraz świąteczny nastrój😊

Karol Mossór

 

Spotkanie z Elfem Stokrotką to było to na co czekałam😊 ale podobało mi się też skakanie na dmuchańcach i przejażdżka autokarem z koleżankami i kolegami. Jak się troszeczkę bałam Amelka trzymała mnie za rękę😊

Kalinka Korusiewicz

 

Najfajniejsze było szukanie nutek, robienie bombek i skakanie na dmuchańcach.  Udało mi się  znaleźć dwie nutki. Jedna była na choince, a druga na gitarze. Bardzo lubię jeździć na wycieczki😊

Zosia Dygas

 

Na wycieczce było super 😊😊😊 Ciekawy był spacer z Elfem Stokrotką, podczas którego szukaliśmy nutek zagubionej melodii. W czasie spaceru pojawiały się zadania i zagadki, które pomagały odnaleźć nutki. Ucieszyłam się, gdy znalazłam dwie nutki😊 Robiliśmy zdjęcia przy foto ściance- świetnie się przy tym bawiliśmy. Gdy odwiedziliśmy Świętego Mikołaja to zadawaliśmy mu wiele pytań. Potem braliśmy udział w warsztatach- powstały cudowne, świąteczne bombki. Fruwały czerwone piórka, rozsypywała się styropianowy śnieg. Śmiechu było co nie miara😊Cieszę się, bo bombka będzie zdobić moją choinkę w domu.

Marysia Straszak