Zapasy - Medale na Mistrzostwach Polski KS HARDZI

Zapasy – Medale na Mistrzostwach Polski KS HARDZI

Medale na Mistrzostwach Polski U15

Kolejny sukces odnotowali uczniowie naszej szkoły – zawodnicy z KS Hardzi, którzy wywalczyli bardzo dobre miejsca na Mistrzostwach Polski U15 w zapasach w stylu klasycznym. Krajowy czempionat odbył się w Gomulinie w dniach 21-23 maja 2022 r.

• Jakub Bujakiewicz zdobył drugie miejsce w kategorii do 48 kg,
  • Igor Warwas trzecie miejsce w kategorii do 41 kg, a
  • Eryk Warwas uplasował się na 13 miejscu w kategorii do 62 kg.

W klasyfikacji drużynowej klub KS Hardzi zajął 8 miejsce spośród 35 klubów z całej Polski. Na starcie stanęło 129 zawodników z 35 najlepszych klubów z całej Polski. Zawody były jednocześnie eliminacją do europejskiego czempionatu, który w dniach 16 -19 lipca br. odbędzie się w chorwackim Zagrzebiu.

Podczas VI Memoriału im. Grzegorza Pieronkiewicza w Raciborzu

• Igor Warwas zdobył srebrny medal w kategorii do 44 kg, a
  • Jacek Szromnik brązowy medal w kategorii do 57 kg.

Osiemnastoosobowa ekipa KS Hardzi wywalczyła trzecie miejsce drużynowe.

Pierwszego dnia zawodników dopingował Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, trzynastokrotny mistrz Polski w zapasach, dwukrotny mistrz Europy, mistrz świata i srebrny medalista olimpijski. Drugiego dnia do walki mobilizował z kolei Piotr Stępień, wicemistrz olimpijski z Barcelony.

Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia był LUKS Athletic Wola Krzysztoporska przy współudziale Szkoły Podstawowej w Gomulinie, LZS i ŁZZ. Partnerami wydarzenia byli: Polski Związek Zapaśniczy, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Województwo Łódzkie.

W klasyfikacji szkół z całej Polski – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach zdobyła II miejsce 🙂 zaraz za Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Raciborza.