„IDZIE, IDZIE PANI JESIEŃ” SP Klucze

„IDZIE, IDZIE PANI JESIEŃ”

„IDZIE, IDZIE PANI JESIEŃ”

Dnia 23 września zgodnie z tradycją panującą w naszej szkole odbyło się „Powitanie Jesieni”. W tym dniu wszyscy uczniowie klas 1-3 ubrali się w barwy żółto-pomarańczowe, symbolizujące odchodzące lato i zbliżającą się jesień. W salach lekcyjnych odbyły pogadanki. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć nie tylko o ciepłym ubraniu, ale także o odpowiednim dbaniu o swoje zdrowie. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenki o tematyce jesiennej.

Wyruszyliśmy na pierwszy jesienny spacer, którego celem była umiejętność obserwacji otoczenia i zmian zachodzących w przyrodzie. Podczas tej wyprawy po najbliższej okolicy mogliśmy zbierać kasztany, żołędzie i pierwsze kolorowe liście, z których układaliśmy jesienne kompozycje.

Dzień ten upłynął w bardzo miłym nastroju. Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna i wniesie w nasze szkolne życie wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów.

Anna Ziaja