„Las kluczem do dobrego klimatu”

W piątek 23 września uczniowie klasy 5a i 5c wraz z wychowawczyniami brali udział w warsztatach przyrodniczych pt.: „Las kluczem do dobrego klimatu” realizowanych w ramach zadania projektu pn. „Gmina Klucze dba o dobry klimat”.

Warsztaty polegały na tym aby uczniowie poznawali las za pomocą wszystkich zmysłów np. słuchali odgłosów lasu, obserwowali leśny mikroświat za pomocą przyrządów optycznych, sprawdzali zapach  roślin leśnych. Uczniowie mieli  okazję wyprodukować swoje zapachy oraz przygotować swoje obrazy z darów lasu i zabrać je do domu.

Młodzi ludzie  mogli poznawać  przyrodę poprzez zabawę i doświadczenie.  Mogli odkryć wiele zagadek kryjących  się w lesie, a na które do tej pory nie zwracali uwagi. Była to ciekawa lekcja przyrody i ekologii.

Na w/w projekt Gmina Klucze otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach „Programu priorytetowego – Edukacja ekologiczna”.

Agata Janda