DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH I-III, SP Klucze, 2022

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH I-III

„…Jestem sobie mały miś, gruby miś,

znam się z dziećmi nie od dziś…”

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W KLASACH I-III

Od 2002 roku wszystkie misie- te duże i te małe, te stare i całkiem nowe obchodzą swoje święto. W świecie dziecięcym pełno jest misiów różnego formatu, kształtu i koloru.

Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada, ale w naszej szkole ulubione pluszaki świętowały dwa dni- w piątek i w poniedziałek 28 listopada. Niektóre misie z przyzwyczajenia przyszły do szkoły również we wtorek?

            Najmłodsi uczniowie przynieśli do szkoły swoje pluszaki, które towarzyszyły im na lekcjach i w czasie przerw. Dzieci przyniosły małe, duże, kolorowe, brązowe, milutkie misie. Największy spośród nich mierzył 140cm, a najmniejszy zaledwie 10cm.

Dla dzieci w tych dniach przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zabawne karty pracy z edukacji polonistycznej i matematycznej, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Te dni były pełne uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Mody na zabawki zmieniają się szybko, ale pluszowy miś nigdy nie wychodzi z użycia.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – to słowa polskiej autorki książek dziecięcych Heleny Bechlerowej, z którymi trudno się nie zgodzić. W dzisiejszych czasach, mimo upływu lat i ogromnego rynku zabawek, zawsze wracamy do korzeni wybierając pluszowego misia.

Chociaż pluszowy miś ma ponad sto lat cieszymy się , że jest z nami na dobre i na złe.

Teraz misie muszą poczekać w domu do kolejnego spotkania za rok.

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Klas I-III

Szarek Agnieszka

Ziaja Anna