„Zdrowo jem, więcej wiem"- warsztaty klasy 2a w Gminnej Bibliotece Publicznej

„Zdrowo jem, więcej wiem”- warsztaty klasy 2a w Gminnej Bibliotece Publicznej

„Zdrowo jem, więcej wiem”– warsztaty klasy 2a

w Gminnej Bibliotece Publicznej

Uczniowie klasy 2a postanowili sprawdzić swoje wiadomości na temat warzyw i owoców podczas warsztatów zorganizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczach.  Tematem zajęć był kolorowy świat warzyw i owoców.

Uczniowie: tworzyli zbiory owoców i warzyw , opowiadali o swoim ulubionym warzywie i owocu oraz rozwiązywali zagadki dotyczące tematyki warsztatów. Dowiedzieli się ,że owoce i warzywa oprócz tego, że są podłużne, miękkie, twarde, chropowate lub gładkie, są też barwne. Okazuje się ,że to ma znaczenie, bo kolor jest powiązany ze składnikami odżywczymi zawartymi w warzywach i owocach.

Przyporządkowywali warzywa i owoce do konkretnej grupy kolorystycznej. Sprawnie i prawidłowo wykonali zadanie, które podsumowało zdobytą wiedzę. A prace plastyczne pięknie wykonane można obejrzeć na wystawie w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczach.

Dziękujemy Pani Iwonce za inspirujące warsztaty. ?

• Polecamy artykuł:

Agnieszka Szarek