Szkolny etap II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego, SP Klucze 2023

Szkolny etap II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego

W czwartek, 5 października odbył się szkolny etap II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego dla klas IV-VIII.
Celem konkursu jest podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem polskiej frazeologii; Propagowanie kultury języka polskiego; Rozwijanie zainteresowań językiem polskim, w szczególności polską frazeologią; Pobudzanie wyobraźni i kreatywności poprzez artystyczne ilustrowanie związków frazeologicznych.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
– Sara Strózik z klasy 5b (nauczyciel mgr Magdalena Jurczyk) i Karolina Zacłona z klasy 6b (nauczyciel mgr Anna Konieczniak).

– Karolina Walnik z klasy 8 i Aleksander Barakomski z klasy 8 (nauczyciel mgr Iwona Boruń)

Przypominamy terminy:
– Przesłanie zgłoszeń ze szkół do wszystkich trzech kategorii – do 20 października 2023 r. (piątek)
– Etap powiatowy o tytuł Najlepszego Ilustratora – 27 października 2023 r. (piątek) o godz. 9.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach
– Etap powiatowy o tytuł  Młodszego Mistrza Frazeologii i Starszego Mistrza Frazeologii – 30 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 9.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Kluczach.

Turniej objęty został Honorowym Patronatem Starosty Olkuskiego i Wójta Gminy Klucze.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Tekst: Anna Konieczniak

Szkolny etap II Powiatowego Turnieju Frazeologicznego, SP Klucze 2023