Europejski Dzień Języków Obcych, SP Klucze 2023

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 12 października uczniowie klas siódmych wzięli udział w Szkolnej Grze Językowej, zorganizowanej w auli szkolnej. Zadania językowe w formie zabawy przygotowali dla nich uczniowie klasy ósmej – oceniali też ich wykonanie, przyznając punkty.

Siódmoklasiści rywalizowali w grupach sześcioosobowych.

Zadania dotyczyły między innymi przysłów i powiedzeń, oraz wiedzy ogólnej. Uczestnicy mogli się też wykazać umiejętnościami matematycznymi, artystycznymi i zręcznościowymi.

Wszyscy uczestnicy chętnie angażowali się w Grę starając się zdobyć jak najwięcej punktów dla swojej drużyny. Było mnóstwo pozytywnej energii i kreatywnej współpracy.

Najwięcej punktów udało się zgromadzić drużynie  Atomówki z klasy 7a w składzie:

Emilia Banyś

Zuzanna Kłosowska

Magdalena Mazur

Amelia Porcz

Maria Ziaja

Zuzanna Ziobro

Bardzo dobrze poradzili sobie również Grzybiarze z klasy 7b w składzie:

Julia Borówka

Jakub Jurczyk

Jakub Langier

Jakub Klimek

Wojciech Mosur

Oliwia Mól

Trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie:  Adrian Chrupek,Wiktoria Koterba, Oliwia Mól, Grzegorz Mystek, Maciej Skalski, Filip Wieszczak z klasy 7b.

Czwarte miejsce to uczniowie: Jakub Karcz, Iwo Kocjan, Krzysztof Słowiński, Aleksander Szulik, Stanisław Piątek, Jakub Tomsia z klasy 7b.

Skład komisji z klasy ósmej na poszczególnych stanowiskach to: Aleksander Barakomski, Augustyn Brodziński, Natalia Czapla, Nikola Dziechciewicz, Wiktor Szot, Jan Gęgotek, Krzysztof Sołtysik, Jakub Tomsia, Karolina Walnik.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom właściwej postawy, przestrzegania zasad fair play, oraz umiejętności dobrej zabawy.

Danuta Majcherkiewicz