„The Wolf and the six little kids”

Był to czwartek, trzydziestego.

Mieliśmy mieć występ.

Każdy bardzo się stresował,

Ale zrobił postęp.

A przygotowania wyglądały tak:

Pani Anetka bardzo się

Postarała,

I ciekawy scenariusz

Przygotowała.

Następnie trzeba było się nauczyć

Roli swej.

Z tym były małe kłopoty,

Ale nasza klasa gotowa była

Do ciężkiej roboty!

By młodszym dzieciom się

Sztuka podobała,

Trzeba skądś wziąć stroje.

W tym pani Ada nam pomagała,

Szyjąc je piękne i kolorowe.

Scenografia była przepiękna!

Wszystko: meble, rekwizyty i stroje.

Pani Anetka stwierdziła, że występ

Udał się trzydzieści na dziesięć,

Lecz my wiemy, że kolejny

Wyjdzie jeszcze lepiej!!! 🙂

Helena Myszewska Vb

Uczestnicy projektu Magic English wraz ze swoim opiekunem –  panią Anetą Miszczyńską, przedstawili anglojęzyczną inscenizację  bajki „The wolf and six little goats”.Wspólny wysiłek zakończył się wielkim sukcesem. Wiele tygodni przygotowań i prób dało efekt w postaci występu, który zachwycił publiczność zgromadzoną w auli szkolnej. Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów. Zachwycały kostiumy i barwne dekoracje oraz wspaniała oprawa muzyczna. Oklaskom nie było końca!

Bajka o „Wilku i koźlątkach” to opowieść o perypetiach sympatycznej koziej rodziny, którą upodobał sobie na obiad pewien podstępny wilk. Na szczęście, jak to w bajkach, historia kończy się dobrze – koźlątka całe i zdrowe wracają do domu, a wilk – łakomy amator koziny,  zostaje ukarany za swój niecny postępek.

W przedstawieniu wzięli udział :

Narrator 1 – Milena Juniak

Narrator 2 – Tomasz Łaskawiec

Wilk 1 – Hanna Filus

Wilk 2 – Marcel Nowakowski

Mama Koza – Weronika Dyda

Kózka 1 – Cezary Rajba

Kózka 2 – Karolina Rudy

Kózka 3 – Wiktoria Matusiak

Kózka 4 –  Paulina Zynek

Kózka 5 – Julia Kulawik

Kózka 6 – Helena Myszewska

Sprzedawca – Wojciech Mrówka

Piekarz – Aleksandra Grabowska

Krzesło – Wojciech Bensch

Szafka – Piotr Rudy

Stół – Julita Majewska

Drzwi – Katarzyna Bałazy

Zegar – Robert Markowski – Przeliorz

Bardzo dziękujemy pani Adrianie Nowakowskiej za przygotowanie dekoracji oraz uszycie naszych pięknych strojów.

Julia Kulawik

W przedstawieniu „Wolf and the six little goats” występowali uczniowie klasy Vb. Każdy zagrał najlepiej jak umiał! Ja byłam zegarem, występowałam w zastępstwie mojego kolegi Roberta, który się rozchorował. Miałam godzinę na nauczenie się jego roli! Na szczęście nie była ona trudna, kiedy nadeszła moja kolej podczas występu ze zdwojonym stresem udało mi się wyrecytować swoją kwestię. Przedstawienie się udało! Wszystkim się podobało!

Oliwia Główczyńska

Uczniowie klasy V brali udział w przedstawieniu pt.”The wolf and the little  kids „z projektu Magic Eglish.  Ćwiczyliśmy kilka tygodni,  ale nam się udało i występ wyszedł pięknie, stroje były wspaniałe,  tak jak wszystkie dekoracje.  Wszyscy  byli zadowoleni, że nam udało, co potwierdziły   gromkie brawa.

Katarzyna Bałazy