Matematyka jest wszędzie spotkanie z pszczelarzem Działaj lokalnie

Pierwsze zajęcia „Matematyka jest wszędzie” za nami!

W dn. 7.09.2022r. odbyły się pierwsze zajęcia z projektu Działaj Lokalnie „Matematyka jest wszędzie”. Naszym gościem był Pan Paweł Janda, którego hobby jest pszczelarstwo.

Pan Paweł przedstawił dzieciom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem, oraz jak powstają świeczki z plastra wosku, kosmetyki do ciała.

Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły.

Dużą atrakcją było oglądanie plastra miodu oraz prywatnych zdjęć uli Pana Pawła.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia pszczelarsko-matematyczne 😉

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach.

Tekst i zdjęcia: Marta Sorbian

Działaj lokalnie logo