logo_konkurs_spklucze

Szkolny etap I Powiatowego TURNIEJU Frazeologicznego

W piątek, 4 listopada odbył się szkolny etap I Powiatowego TURNIEJU Frazeologicznego, w którym wzięło udział 32 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o związkach frazeologicznych.

Celem konkursu jest  podnoszenie kompetencji językowych z wykorzystaniem polskiej frazeologii, propagowanie kultury języka polskiego i rozwijanie zainteresowań językiem polskim, w szczególności polską frazeologią.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

– Ola Borysiewicz-Gardeła z klasy 5c (nauczyciel mgr Anna Konieczniak) i Jakub Klimek z klasy 6b (nauczyciel mgr Celina Adamek), którzy walczyć będą o tytuł Młodszego Mistrza Frazeologii – kategoria klas 4-6

– Karolina Walnik z klasy 7 (nauczyciel mgr Iwona Boruń) i Antoni Korusiewicz z klasy 8b (nauczyciel mgr Anna Barczyk) walczyć będą o tytuł Starszego Mistrza Frazeologii – kategoria klas 7-8

Etap powiatowy odbędzie się już 21 listopada o godzinie 9.00 w naszej szkole. Zgłoszonych zostało aż 39 uczniów z 15 szkół podstawowych z powiatu olkuskiego.

Przypominamy, że do 21 listopada  można składać maksymalnie 4 prace plastyczne ze szkoły w kategorii klas 1-3 na Najlepszą Ilustrację Wybranego Przysłowia.

Turniej objęty został Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego i Wójta Gminy Klucze.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Tekst: Anna Konieczniak

Szkolny etap I Powiatowego TURNIEJU Frazeologicznego, SP Klucze