K jak Kaligrafia

Kaligrafia jest nauką koncentracji, cierpliwości i uważności, co jest nie łatwe w czasach dzisiejszego postępu technologicznego, gdzie wszystko jednym kliknięciem możemy usunąć.

W ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy-Pakiet Edukacyjny”. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności artystyczne na zajęciach kaligraficznych, podejmując pierwsze nieśmiałe próby ozdobnego pisania. Z czasem trwania zajęć uczniowie stawiali literki coraz bardziej pewni siebie, a ruchy ręki były coraz sprawniejsze. Na zajęciach poszerzyli swoją wiedze o zasadach i technikach kaligraficznych, a także narzędziach potrzebnych do pracy. Używając różnych narzędzi dbali o estetykę swoich prac. Pisząc po śladzie dbali o precyzję, rozmieszczali prawidłowo tekst, odwzorowywali literki. Kreślili swoje inicjały, ozdobniki liter, imiona, co sprawiło im wiele satysfakcji z osiągniętego celu. To zajęcia, które pozwoliły im rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Za każdym razem powstawało coś pięknego.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.