Odblaski w „ Pustynnej Oazie”, SP Klucze 2023

Odblaski w „Pustynnej Oazie”

Odblaski w „Pustynnej Oazie”

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” zorganizowano spotkanie seniorów z Domu Seniora „Pustynna Oaza” w Chechle. Głównym celem tego spotkania było uświadomienie starszych osób o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które zapewniają bezpieczeństwo na drogach. Do naszej szkoły przybyło 25 seniorów wraz z opiekunami. Obecny był również Koordynator Społeczności Lokalnej Centrum Usług Społecznych pan Jarosław Rak. Pani dyrektor Marta Dziura powitała gości i zaprosiła wszystkich do udziału w części artystycznej.

Było to spotkanie wielopokoleniowe, w którym uczniowie klasy 2 a i 2 b w formie występu artystycznego przekazywali swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze. Najmłodsi prezentowali się „odblaskowo”, byli wyposażeni w kamizelki i czapeczki odblaskowe. Wykonywali piosenki i wiersze o tematyce bezpieczeństwa na drodze. Na koniec rozdali gościom opaski odblaskowe. Występ bardzo się wszystkim podobał, mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po występie uczniów, ratownik wodny pan Stanisław Góźdź zaprezentował wszystkim pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wykorzystując „fantoma” pokazał sposoby ratowania innym życia. Najmłodsi i seniorzy mogli zobaczyć, że każdy z nich może uratować czyjeś życie.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, następnie seniorzy mogli zobaczyć Halę Sportową i skorzystać z udogodnień dla nich, między innymi windy, dzięki której bez wysiłku mogli wjechać na widownię i podziwiać widok z góry.

Mamy nadzieję, że takie spotkania z seniorami będziemy organizować cyklicznie.

Anna Góźdź

Adriana Nowakowska

Sylwia Pilarczyk