Dzień bajek

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Któż z nas nie zna Królewny Śnieżki, Kopciuszka, Myszki Miki, Kaczora Donalda, Pinokia, Smerfów, Króla Lwa, …..

Polska jest również ojczyzną kultowych bajek. Poznajemy postacie Bolka i Lolka, Reksia, Koziołka Matołka, Misia Uszatka… Chociaż dzisiaj pojawia się wiele nowoczesnych bajek, to należy przyznać, że dawne postacie mają niepowtarzalny urok, który nieustannie zachwyca.

W naszej szkole uczniowie klas 1-3 mieli możliwość przebrania się za ulubione postacie. Na zajęciach lekcyjnych rozpoznawali tytuły bajek po rekwizytach lub wysłuchanych fragmentach, rozwiązywali zagadki. Wszyscy wykonywali też piękne prace plastyczne przedstawiające bajkowych bohaterów.

Ten dzień sprawił uczniom wiele radości, a jednocześnie przypomniał, że po bajki warto sięgać.

Anna Ziaja

Agnieszka Szarek