„Z Orłem Białym przez stulecia” – podsumowanie 4. edycji

Z Orłem Białym przez stulecia” – podsumowanie 4. edycji

30 listopada w Szkole Podstawowej w Jaroszowcu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Z Orłem Białym przez stulecia”. Po raz czwarty honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli pani Agnieszka Ścigaj- Minister, członek Rady Ministrów oraz pan Norbert Bień- Wójt Gminy Klucze.

Motyw przewodni tegorocznego konkursu to: „Wędrówka Orła Białego szlakiem legend naszego regionu”. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: plastycznej i literackiej.

Uczniowie klas I-III przygotowywali rysunek ilustrujący legendę. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Antonina Walasik, uczennica kl.2a (opiekun: p. Anna Góźdź). Warto dodać, że jury w składzie: p. Adrianna Nowakowska i p. Elżbieta Mucha miało nie lada zadanie, ponieważ na konkurs plastyczny wpłynęły aż 93 prace ze wszystkich szkół naszej gminy. Tym bardziej cieszy tak wysokie miejsce uczennicy naszej szkoły.

Natomiast w konkursie literackim wzięło udział 21 uczniów. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach: komiks i opowiadanie. Jury w składzie: p. Anna Barczyk, Iwona Boruń, p. Marzanna Waśniowska, p. Marzena Wojtacha w kategorii opowiadanie przyznało trzecie miejsce uczennicy kl. 5b Emilii Polakiewicz (opiekun: p. Magdalena Jurczyk). Na uwagę zasługuje fakt, iż w ubiegłym roku Emilia zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy zwycięzcom.

Anna Barczyk