ZUZANNA JURKIEWICZ LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

ZUZANNA JURKIEWICZ LAUREATKĄ

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO

Zuzanna Jurkiewicz, uczennica oddziału gimnazjalnego – 3a, już po raz drugi stanęła na najwyższym stopniu podium Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Młodych „Nadchodzące pokolenie” w kategorii kl. VII, VIII i gimnazjalnych.

Zuzia, podobnie jak  114 uczestników konkursu, przygotowała zestaw czterech wierszy, które w ocenie jury okazały się nie tylko najbardziej spójne w zakresie poetykim, ale także dojrzałe. Teksty naszej uczennicy odczytano podczas uroczystej gali 14 grudnia 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia w Bytomiu. Znalazły się one również w pokonkursowej antologii „Kurhan”.

To jednak nie koniec miłych niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Po wręczeniu nagród młodzi poeci stanęli do rywalizacji w turnieju jednego wiersza. Tu zwycięzcę wybierano już bez względu na kategorię wiekową, stąd uczniowie oddziałów gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych i wyższych byli traktowani tak samo.

Ku naszej wielkiej radości jury w składzie Marcin Hałaś (poeta, publicysta), dr Krzysztof Karwat (krytyk, publicysta i poeta) i Beata Kukowka (nauczyciel j. polskiego) ponownie nagrodziło naszą uczennicę pierwszym miejscem.

 

[Not a valid template]