Strażacka wyprawa po bezpieczeństwo

Jak ważna i potrzebna jest praca strażaków przekonali się uczniowie klas pierwszych, drugich i trzeciej. W piątek strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach opowiedzieli dzieciom, na czym polega ich praca i przekazali cenne wskazówki, jak właściwie zachowywać się w czasie wypadku, czy pożaru.

Podczas spotkania,  strażacy w skrócie opowiedzieli o jednostce, w której służą i o akcjach, w których strażacy z Klucz brali udział.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek. Przez chwile wszyscy uczestnicy mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając kask strażacki i służbową kurtkę panów.

Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112 i wymienili w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Pożarną.

Wizyta strażaków wywarła na dzieciach pozytywne wrażenia, a przekazana wiedza z pewnością przyda im się w życiu codziennym.

Dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba

Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach za poświęcony nam czas.

Uczniowie klas I-III