Uczniowie i goście siedzący i czytający w auli szkolnej

Narodowe Czytanie 2021 – Moralność Pani Dulskiej

„Człowiek jest zwierzęciem towarzyskim. Musi od czasu do czasu myśl wymienić.”

Te słowa Zbyszka Dulskiego przyświecały wydarzeniu, które miało miejsce 27.09.2021r. w auli naszej szkoły. Przysłowiową „wymianą myśli” i „towarzyskim wydarzeniem” było czytanie „Moralności Pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej, w ramach X edycji Narodowego Czytania.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego z Olkusza odwiedzili nas aktorzy Teatru Zagłębia z Sosnowca, pani Beata Deutschman i pan Przemysław Kania, którzy wspólnie z uczniami klas VIII czytali wybrane fragmenty dramatu. Interpretacja tekstu naszych uczniów zrobiła ogromne wrażenie zarówno na aktorach, jak i widowni składającej się z klas VIII.  Szkołę reprezentowali: Alicja Pilarczyk, Amelia Kulawik, Matylda Mgłosiek i Magdalena Januszek z kl. VIII a, Amelia Jedlińska-Jung i Nikola Białas z kl. VIII b, Julia Kaczmarczyk, Maja Rachwał i Aleksandra Wierciak z kl. VIII c oraz Krzysztof Latos i Zuzanna Płonka z kl. VIII d.

Za organizację spotkania odpowiadały panie Renata Zawisz i Maria Dyduch, a za przygotowanie uczniów panie Iwona Boruń i Anna Barczyk.

[Not a valid template]