„Z Orłem Białym przez stulecia” podsumowanie 4. edycji

„Z Orłem Białym przez stulecia” – podsumowanie 4. edycji

21 listopada podczas uroczystego podsumowania 4. edycji Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Z Orłem Białym przez stulecia” aż czterech uczniów naszej szkoły odebrało nagrody.  Konkurs, nad którym honorowy patronat objęli: pani Agnieszka Ścigaj- Minister, członek Rady Ministrów oraz pan Norbert Bień- Wójt Gminy Klucze, organizowany przez Szkołę Podstawową w Jaroszowcu, rozgrywany był w trzech kategoriach.

Uczniowie klas I-III przygotowywali prace plastyczne będące interpretacją wiersza, natomiast klasy IV-VI i klasy VII-VIII miały za zadanie napisać pracę literacką, gawędę lub opowiadanie.

W konkursie literackim w kategorii klas 7-8  na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Walnik (opiekun p. Iwona Boruń), natomiast w kategorii klas 4-6  II miejsce wywalczyła Hanna Banyś (opiekun p. Anna Konieczniak), a wyróżniona została Emilia Polakiewicz (opiekun p. I. Boruń).

W konkursie plastycznym II miejsce zdobyła Maria Kmietowicz (opiekun p. Agnieszka Szarek).

Gratulujemy zwycięzcom.

Anna Barczyk