ZAWODY BADMINTON

ZAWODY BADMINTON

W naszej szkole od 20 września do 10 listopada, na długich przerwach na sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki o tytuł mistrza szkoły podstawowej w badmintonie dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 16 chłopców i 14 dziewczyn. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym do dwóch przegranych. Po zaciętych meczach najlepsi pokazali się:

w kategorii dziewcząt:

I miejsce Zuzanna Gieszczyk klasa 8a

II miejsce Emilia Cholewa klasa 8a

III miejsce Julia Starosta klasa 8b

w kategorii chłopców:

I miejsce Szymon Ładoń klasa 8a

II miejsce Oliwier Odzierejko klasa 8a

III miejsce Samuel Leszczyński klasa 8c

W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Klucze w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni we wszystkich kategoriach. Naszą szkołę reprezentowali:

Igrzyska Dzieci dziewcząt: I miejsce Natasza Ładoń, Aleksandra Sierka

chłopców: I miejsce Jakub Langier, Szymon Lachor

Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt: I miejsce Emilia Cholewa, Zuzanna Gieszczyk

chłopców: I miejsce Szymon Ładoń, Oliwier Odzierejko

W dniu 23 listopada 2022 roku w Bolesławiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Olkusz – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci po wyrównanej i zaciętej walce znów stanęli na podium:

II miejsce chłopcy: Szymon Ładoń, Oliwier Odzierejko

IV miejsce dziewczyny: Emila Cholewa, Zuzanna Gieszczyk

 

Organizator: mgr Grzegorz Ładoń