Sztuka teatralna, Animal Farm, Kraków, SP Klucze 2023

Wycieczka do teatru na „Animal Farm” George’a Orwella

Wycieczka do teatru na „Animal Farm” George’a Orwella

15 lutego 2023, grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję wziąć udział w ciekawej wycieczce do teatru, aby zobaczyć anglojęzyczną sztukę „Animal Farm” George’a Orwella. To była wyjątkowa okazja dla naszych uczniów, aby doświadczyć żywego teatru w języku angielskim i poszerzyć swoje horyzonty kulturowe.

„Animal Farm” to klasyczna powieść George’a Orwella, opowiadająca o grupie zwierząt gospodarskich, które buntują się przeciwko swojemu farmerowi w nadziei na stworzenie społeczeństwa, w którym zwierzęta będą równe. Sztuka była angażującą adaptacją książki i dostarczała mocnego przesłania o niebezpieczeństwach dyktatury i ważności wyrażania sprzeciwu wobec niesprawiedliwości.

Uczniom podobała się możliwość oglądania występu w języku angielskim i byli pod wrażeniem występów aktorów, oraz skomplikowanych scen. Mogli również ćwiczyć swoje umiejętności słuchania w języku obcym i lepiej zrozumieć historię, oglądając występ w języku źródłowym.

Ogólnie, wycieczka do teatru była interesującym wydarzeniem edukacyjnym.

Danuta Majcherkiewicz